19 czerwca uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Torunia - miasta znanego jako miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika, słynącego z wyjątkowych zabytków, piernikowych aromatów oraz bogatej historii. Spacer z przewodnikiem po wpisanym na listę UNESCO Starym Mieście przybliżył dzieciom historię Torunia i związane z nim legendy. Wiele frajdy sprawiły uczniom interaktywne warsztaty, podczas których własnoręcznie wyrabiali i wypiekali tradycyjne pierniki.
Ogromne zainteresowanie wzbudziła też wizyta w Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach. W pawilonie obserwacyjnym z obrotową kopułą podziwialiśmy ogromny teleskop umożliwiający obserwacje astronomiczne, a na terenie Obserwatorium największy radioteleskop w Europie Środkowej o średnicy 32 m. Być może niektórzy z nas wrócą tu kiedyś jako studenci astronomii lub fizyki...
Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń i zachęciła nas do ponownego odwiedzenia Torunia.