• Aktualności

  • Aktualności

            • DZIEŃ MAMY W 2A

            • 26 maja w klasie 2 obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla rodziców część artystyczną, a następnie na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Było dużo radości, uśmiechu i wzruszeń.....

            • Dzień Dziecka w klasie IVa pod hasłem "Talerz zdrowego żywienia"

            • Celem było promowanie zasad zdrowego jedzenia wśród uczniów.                                                  

              W ramach programu "Warzywa i owoce w szkole" uczniowie przygotowali smaczne, zdrowe przekąski, które wspólnie podczas pikniku skosztowali, dzieląc się z innymi.

              Integrując nasz zespół klasowy bardzo szybko upłynął nam czas.                                     

              Pamiętajmy, że warzywa i owoce powinny być ważnym składnikiem codziennej diety.       

              Było pięknie, smacznie, kolorowo, ale przede wszystkim zdrowo!!!

            • LEKCJA PRZYRODY

            • W dniu 25 maja podczas lekcji przyrody uczniowie klasy 4 zapoznali się z rzeką Bzurą, która przepływa przez Łęczycę. Poznaliśmy kilka roślin i zwierząt, które tu żyją.

              Położenie naszej szkoły daje okazję do ciekawych wycieczek, bo blisko jest rzeka, zalew, park. Wszędzie można dotrzeć w czasie lekcji, poznać w terenie to, co zazwyczaj poznajemy tylko z podręcznika. 

            • STAJNIA RUDEJ WIEDŹMY

            • Dnia 22 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do gospodarstwa „Stajnia Rudej Wiedźmy” w Kikach. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń oraz cennych doświadczeń.

              Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w pogadance dotyczącej ekologicznego żywienia i zdrowych produktów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia ze zwierzętami – dzieci mogły karmić kucyki, osiołki i kozy. Niecodzienną atrakcją było również własnoręczne ubijanie masła, które sprawiło uczestnikom wiele radości. Smak własnoręcznie robionego masła i domowego ciasta, którym zostaliśmy poczęstowani był super.

            • RAJD

            • 45. Zlot do Środka Polski w Piątku już za nami. Najmłodszy uczestnicy rajdu mieli 8 lat, a najstarszy, nasz absolwent, 16 lat. W lesie w Witowie wzięliśmy udział w grze terenowej. Finał Zlotu odbył się w Konarzewie w Energosferze. Ekipa spisała się na medal. Do zobaczenia na turystycznych szlakach Ziemi Łęczyckiej!!!